O spoločnosti

Našim hlavným cieľom bolo ponúkať budúcim zákazníkom vysokú odbornosť, individuálny prístup a primerané ceny. Takto to celé začalo.

12. mája 1999 sa nám podaril prvý krok. Založili sme obchodnú spoločnosť AMICOMP BB s.r.o. Začali sme takpovediac od nuly, v prenajatých priestoroch vojenskej ubytovne Dukla. V kancelárii na druhom poschodí sme mali spočiatku tovar poukladaný priamo na zemi a na prvý nábytok sme si museli poctivo zarobiť. To sa nám podarilo, pretože sme začali vlastnou prácou a prístupom napĺňať naše spoločné ciele. Odozva na seba nenechala dlho čakať. Budovali sme si dobré meno spoľahlivej firmy, ktoré nám zaslúžene pomáhali šíriť naši spokojní zákazníci. Bolo ich čoraz viac. A to bola naša najlepšia reklama, najmä v čase keď sme na tú profesionálnu ešte ani zďaleka nemali dosť zdrojov. Preto nás ľudia nielen vyhľadávali, ale vždy aj nachádzali v našom síce skromnom pôsobisku, dokonca svojho času ešte aj na málo atraktívnom a frekventovanom mieste. Po piatich rokoch činnosti sme prvú kanceláriu opustili a začali sme podnikať v centre mesta Banská Bystrica. Zákazníkov pribudlo. To bolo naším veľkým krokom vpred. Stále sme však cítili, že to nie je pre nás to „pravé orechové“. Chceli sme väčšie a hlavne pre nás vyhovujúcejšie priestory. Tak sme sa presťahovali na sídlisko Radvaň do nových predajných a skladovacích priestorov o výmere viac ako 200 m2. So zmenou pôsobiska sa rozrástol aj náš tím. Už sme neboli dvaja ako na začiatku, ale postupne siedmi.

Ale to na čo sme skutočne v podobe vlastných a plne vyhovujúcich priestorov skutočne čakali, ešte len malo prísť. Tak sme natrafili na zaujímavý a pekný pozemok na vynikajúcom mieste v Radvani. Neváhali sme, kúpili sme ho a začali sme z úverových prostriedkov stavať konečne našu vlastnú budovu. S novou budovou, v rámci ktorej dnes plnohodnotne a účelne využívame 1200 m2, nám pribudlo aj nové logo a celkovo nový dizajn našej spoločnosti. Jej činnosť sme na základe požiadaviek zákazníkov rozšírili o predaj, servis a prenájom multifunkčných zariadení, registračných pokladníc a kancelárskych potrieb. Niektoré časti nových priestorov aj prenajímame ďalším záujemcom – podnikateľským subjektom.

Spoločnosť AMICOMP BB s.r.o., ktorú sme od základu vybudovali patrí dnes v Banskej Bystrici medzi etablované, spoľahlivé a silné firmy v svojom segmente. Spolu s našimi pracovníkmi vytvárame profesionálny tím, ktorý denne rieši najrozmanitejšie požiadavky všetkých našich klientov. Dnes dosahujeme ročný obrat cca. 1 milión eur. Našou ambíciou je naďalej rásť a zdokonaľovať naše služby.